Imię: Kazimiera – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kazimiera? Kiedy są imieniny Kazimiery i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kazimiera

Kazimiera – imię pochodzenia staropolskiego. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Kazimierz. Do Polski trafiło prawdopodobnie dopiero pod koniec XVII wieku.

Kobiety o tym imieniu są niezwykle zaradne, odpowiedzialne, prowadzą uporządkowany i systematyczny tryb życia. Lubią przejmować inicjatywę i konsekwentnie realizują raz powzięte plany i decyzje, lecz czasami może im zabraknąć zapału i motywacji do pracy.

Choć starają się być obiektywne nie zawsze im to wychodzi. Ich pewność siebie i zdecydowanie również czasami po prostu z nich uchodzi. Stwarzają wrażenie nieśmiałych i zagubionych, jednak, gdy już raz za coś się zabiorą, potrafią być bardzo konsekwentne, wytrwałe i entuzjastyczne.

Wyróżnia je ich niepowtarzalna mądrość, szlachetność i aktywność. Są bardzo słowne, zawsze dotrzymują obietnic. Przeważnie chcą i za wszelką cenę starają się wybić ponad tłum. Dynamiczne i bardzo ciekawe świata.

Mają skłonność do nadmiernego ingerowania w życie innych. Lecz wszelkie trudności i problemy potrafią dokładnie przeanalizować i znaleźć właściwe rozwiązanie.

Lubią dzielić swoje plany, przemyślenia i przygody z innymi. Zazwyczaj ciężko je przekonać do zmiany decyzji, wytrwale bowiem i z uporem maniaka obstają przy swoim. Potrafią jednak uważnie wysłuchać zdania drugiej strony, choć niekoniecznie muszą się z nim zgadzać.

Czasem zaborcze i egoistyczne. W życiu kierują się tylko i wyłącznie intuicją, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór przyjaciół.

Imieniny Kazimiery

Kazimiera imieniny obchodzi: 4 marca, 21 sierpnia oraz 19 grudnia.

Znane imienniczki

  • Kazimiera Szczuka – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i działaczka
  • Kazimiera „Iłła” Iłłakowiczówna – polska poetka, tłumaczka, prozaik i dramaturg
  • Kazimiera Zawistowska – polska poetka okresu Młodej Polski, tłumaczka